Ap 1, 1-4; 2, 1-5a List do Kościoła w Efezie

Czytanie z Księgi Apokalipsy świętego Jana Apostoła

Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, i wysławszy swojego anioła, oznajmił przezeń za pomocą znaków słudze swojemu Janowi. Ten poświadcza, że słowem Bożym i świadectwem Jezusa Chrystusa jest wszystko, co widział. Błogosławiony, który odczytuje i którzy słuchają słów Proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane, bo chwila jest bliska.
Jan do siedmiu Kościołów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od tego, Który jest, i Który był i Który przychodzi, i od Siedmiu Duchów, które są przed Jego tronem.
Usłyszałem Pana mówiącego do mnie: «Aniołowi Kościoła w Efezie napisz: To mówi Ten, który dzierży w prawicy swej siedem gwiazd, Ten, który się przechadza wśród siedmiu złotych świeczników: „Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość, i to, że złych nie możesz znieść, i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są, i żeś ich uznał za kłamców. Ty masz wytrwałość: i zniosłeś wiele dla imienia mego – niezmordowany.
Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości. Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i pierwsze czyny podejmij”».

Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 (R.: por. Ap 2, 7b)

Co innego grzesznicy: *
są jak plewa, którą wiatr rozmiata.
Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych, *
a droga występnych zaginie.

Zwycięzcy podam owoc z drzewa życia.

Błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych,
i nie wchodzi na drogę grzeszników *
i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w prawie Pańskim upodobał sobie *
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.

Zwycięzcy podam owoc z drzewa życia.

On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, *
które wydaje owoc w swoim czasie;
liście jego nie więdną, *
a wszystko, co czyni, jest udane.

J 8, 12b

Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną będzie miał światło życia.

Łk 18, 35-43 Uzdrowienie niewidomego pod Jerychem

Kiedy Jezus zbliżył się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi.
Wtedy zaczął wołać: «Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!» Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: «Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!»
Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie.
A gdy się zbliżył, zapytał go: «Co chcesz, abym ci uczynił?»
Odpowiedział: «Panie, żebym przejrzał».
Jezus mu odrzekł: «Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła».
Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.

W dniu 2 kwietnia br. w naszej parafii odbyła się wizytacja biskupia. Naszą parafię odwiedził Ordynariusz naszej diecezji – bp Jan Wątroba. O godz. 8.50 przed drzwiami kościoła księża, asysta liturgiczna i przedstawiciele parafii powitali ks. biskupa, który pobłogosławił chleb i klucze do świątyni oraz pokropił wiernych. Później udał się do świątyni, aby spotkać się z parafianami zgromadzonymi na liturgii. Po chwili cichej modlitwy odmówił kolektę ze wspomnienia patronki naszej parafii – Matki Bożej Różańcowej. Następnie dzieci, młodzież i dorośli oraz ks. Proboszcz w imieniu całej wspólnoty powitali ks. biskupa. O godz. 9.10 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, w której wziął udział Ordynariusz naszej diecezji. Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz. Po błogosławieństwie odbyło się spotkanie ks. biskupa z grupami duszpasterskimi dorosłych, które działają w naszej parafii, takimi jak: Rada parafialna, Róże Różańcowe, Apostolstwo Margaretka, Grupa Modlitewna, Chór męski „Gloria” i Akcja katolicka.

O godzinie 11.00 została odprawiona druga uroczysta Msza święta, tym razem celebrowana przez J.E. księdza biskupa Jana Wątrobę. Podczas niej uczniowie klasy III gimnazjum przyjęli sakrament bierzmowania. Po Eucharystii odbyło się spotkanie księdza biskupa z młodzieżowymi grupami działającymi w naszej parafii. Są to: Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna, Schola parafialna oraz Ruch Światło-Życie.

Po tej Mszy świętej i obiedzie z księżmi z dekanatu, ks. biskup odwiedził wybranego chorego z naszej parafii, a następnie uczestniczył w Gorzkich Żalach i Eucharystii o godz. 16.00. Kilka dni później, w środę 5 kwietnia, ksiądz biskup odwiedził jeszcze Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej i Środowiskowy Dom Samopomocy.

W dniu 17 lutego o godzinie 18.00 w Domu Ludowym w Wysokiej Głogowskiej odbyła się projekcja filmu pod tytułem „Siła Modlitwy” opowiadającego o kryzysie małżeństwa i skuteczności modlitwy. Był to etap przygotowania do wieczoru uwielbienia, który odbył się dzień później. Spotkanie poprowadził i katechezę wygłosił ksiądz Tomasz Rusyn, diecezjalny duszpasterz Ruchu Światło-Życie i dyrektor Domu Diecezjalnego „Tabor”. Po katechezie odbyła się adoracyjna modlitwa uwielbienia zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Animatorami muzycznymi była grupa modlitewna Crucis Splendor z Malawy.

Wzorem lat ubiegłych w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 20.00 odbywała się droga krzyżowa, którą prowadziła młodzież naszej parafii. W tym roku tematem przewodnim był kerygmat czyli zbiór podstawowych prawd chrześcijaństwa. Rozważania drogi krzyżowej poprzedzała etiuda ewangelizacyjna i orędzie.

Pantomima „Miłość”

Pantomima „Grzech”

Pantomima „Jezus Pan i Zbawiciel”

Pantomima „Odkupienie”