Prosimy wszystkich uczestników Mszy Św. o dostosowanie się do nowych przepisów sanitarnych w związku z rozwijającą się pandemią. (używanie prawdziwych maseczek zakrywających szczelnie nos i usta)

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek wystawionych z tyłu kościoła.

Dzisiaj Gorzkie Żale o 15.20.

Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa św. Józefowi.

Spotkanie uczniów klasy VIII w kościele w wtorek o 17.00.

W każdy wtorek marca o 19.30 zapraszamy na wieczorną adorację i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, abyśmy dobrze wypełniali zadania powierzone nam przez Boga.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy każdego dnia pół godziny przed Mszą Św. W czwartek spowiedź od 16.20, w piątek od 16.00. W sobotę adoracja od 16.00. Po Mszy Św. zapisy do chrztu (II niedziela miesiąca o 12.00 lub wybrany dzień przez rodziców poza Mszą Św.)

Droga Krzyżowa w piątek

15.30 dla dzieci

17.00 ogólna

20.00 prowadzona przez młodzież.

W dalszym ciągu nie będzie odwiedzin chorych w I piątek. W razie niebezpieczeństwa śmierci, ksiądz uda się do chorego, proszę jednak powiadomić, gdyby w domu była kwarantanna. Przed świętami Wielkanocnymi postaramy się odwiedzić wszystkich chorych.

Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy; Piwońska Maria, Wesół Maria, Barczak Natalia, Migut Łucja, Bereś Maria.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz na konto parafii ;

1. 351a

7.30 Józef Bazan od syna Stanisława z rodziną

17.00Helena Stanisław Stefan Kuźniar

7.30 Józef Bazan od Suszków

17.00 Anna Bazan 2 rocz. Śmierci.

17.00 Kazimierz Maria Jan Łyczko

Stanisław Kielar od córki Marty z rodziną

7.30 Józef Bazan od Moniki i Piotr Bazan

17.00 W intencji Ojczyzny o ustanie sporów, oraz pandemii.

7.00 Tadeusz Józef Eugenia Napiórkowscy

9.00 Władysław Nowak

10.30 Sala Władysław od córki Haliny z rodziną

12.00 Józef Bazan od Moniki i Piotr Bazan

16.00 Stanisław Zofia Franciszek Andrzej Krzyśko od Napiórkowskich.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

W tym tygodniu patronuje nam:

W czwartek 4 marca św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy. Św. Kazimierz jest patronem ks. Bp. Seniora. Polecajmy Bp Kazimierza opiece Świętego Patrona.

KOMUNIKATY KURII

W związku z pojawiającymi się przypadkami zaczadzeń i pożarów Krajowa Izba Kominiarzy apeluje do właścicieli i zarządców nieruchomości o dokonywanie profesjonalnych kontroli kominiarskich oraz czyszczenia instalacji.

Niepewna sytuacja epidemiczna może powodować zmiany w ustalonym harmonogramie bierzmowań. W związku z tym proszę poinformować wiernych, że wszelkie zmiany w tym terminarzu są uwzględniane i na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej diecezji rzeszowskiej.

2 marca 2021 Wtorek. Dzień Powszedni

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon