Uwaga. W kościele może być tylko 5 osób.

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W atmosferze niepewności, lęku o los najbliższych jak uczniowie Chrystusa będziemy wpatrywać się z wielką nadzieją w Krzyż i Pusty Grób Pana Naszego. Mszę Św. od poniedziałku do środy będą o 7.30 i o 18.00. Na te Msze Św. zapraszamy tych, którzy zamówili intencję. W poniedziałek rano za Zofię Migut wieczorem Stanisław i Zofia Poźniak. W wtorek O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członków i rodzin róży św. Józefa; wieczorem Dziękczynna za łaski; w środę Zofia Adam Maksym i brat Tadeusz wieczorem Maria i Eugeniusz Bijoś.

Nie będzie poświęcenia palm.

Intencje są wywieszone na tablicy ogłoszeń

W czwartek rozpoczniemy Triduum Paschalne. Nabożeństwa będziemy sprawować o godzinie 18.00. Proszę nie przychodzić na Mszę Św. w Wielki Czwartek i Sobotę, a także na nabożeństwo Krzyża w Wielki Piątek, albowiem w liczbie dopuszczonych przez prawo 5 osób będzie obsługa uroczystości. Przede wszystkim proszę o to tych, których intencje w tym dniu będą odprawiane. Zostańcie w domu i łączcie się duchowo z nami- księżmi i lektorami, którzy w Waszym imieniu będą odprawiać Misterium Paschalne. Postaramy się do tego czasu o transmisję internetową z naszego kościoła parafialnego. W czwartek odprawimy za Stanisława Watrasa oraz w dniu kapłańskim za nas samych, w sobotę za Kazimierza Łyczko, Maria i Jan Łyczko oraz za Stanisława Krzyśko. Jeszcze raz proszę aby rodziny tych za których będziemy się modlić pozostały w domu.

W tygodniu oraz w Wielki Czwartek i Piątek kościół będzie otwarty do prywatnej modlitwy od 8.00 do 16.30.

W Wielką Sobotę świątynia będzie otwarta od 10.00 do 16.30. Przypominam, że nie będzie świecenia pokarmu. Przed śniadaniem wielkanocnym proszę odmówić modlitwę zastępującą poświęcenie. Treść modlitwy udostępnimy w aktualnością na naszej stronie internetowej.

W niedzielę zmartwychwstania Msze Św. jak w niedzielę 7.00, Piotr Rzepka, Karolina i Maria 9.00, Jan Zofia Danuta Płoch 11.00 35 rocznica ślubu Marii i Wiesława i 16.00. Maria Feret Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Według dotychczasowych zarządzeń w Niedzielę Rezurekcyjną mają ustąpić restrykcję i ma wrócić przepis o możliwości udziału 50 osób na Mszy Św. Może się to jednak zmienić i przepisy w dalszym ciągu będą zaostrzone. Mimo wszystko bardzo proszę ; osoby starsze (70l) i dzieci z podstawówki a także z objawami infekcji proszę o pozostanie w domu. Ci, którzy przyjdą na Mszę Św. niech zachowają odstęp miedzy sobą 2 metry. Komunię św. w dalszym ciągu zachęcamy aby przyjmować na rękę. Komunię na język będziemy udzielać na końcu. W dalszym ciągu obowiązuje aż do odwołania dyspensa od udziału w Mszy Św. niedzielnej. Proszę z tej dyspensy dla własnego dobra i naszego spokoju korzystać.

Spowiedź wielkanocną można odprawić do 7 czerwca.(wg niektórych zarządzeń nawet do Bożego Ciała)

Kandydaci do bierzmowania będą mieli podbite indeksy za cały czas pandemii.

Zapowiedź

Damian Kuś s. Jacka zam. Rzeszów i Angelika Cach c. Romana zam. Wysoka Gł.

Pozwólcie, że podzielę się pewną refleksją. Otóż w sobotę rano w radio usłyszałem o kolejnych ofiarach pandemii; wiek ok 80 lat. Ludzie w tym wieku stanowią ponad 70 procent zgonów. Przecież ci ludzie nie byli za granicą, nie biegali po bulwarach, nie jeździli na rowerach czy na rolkach. Myślę, że ktoś uznał, że koniecznie musi babcię czy dziadzia po powrocie za granicy odwiedzić, przytulić, ktoś inny uznał, że trzeba seniora przewozić bo mu się w domu nudzi. W ten sposób narażamy ich na śmiertelne niebezpieczeństwo Wszyscy odczuwamy uciążliwości kwarantanny narodowej, ale możemy sobie wyobrazić większe, choćby leżenie w przepełnionym szpitalu gdzie służba zdrowia już nie wydala i zastanawia się, komu podłączyć respirator. Dlatego zostały zawieszone odwiedziny chorych w pierwsze piątki i proszę aby ci, którzy opiekują się ludźmi starszymi zachowywali się odpowiedzialnie. Jednocześnie przykłady z świata uświadamiają nam, że zaraza atakuje także dzieci. Nikt nie jest wyłączony z zagrożenia i nikt nie może uważać , że jest bezpieczny tylko dlatego, że jest młody. Dlatego proszę o przestrzeganie kwarantanny narodowej i pozostać w domu.

Kochani Parafianie.

Dziękuje Wam za troskę o utrzymanie świątyni w tym trudnym czasie pandemii. Gdyby ktoś chciał wesprzeć parafię to można to zrobić wrzucając ofiarę do puszek wystawionych przy wyjściu kościoła.

8 kwietnia 2020 Środa. Środa Wielkiego Tygodnia

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon