Iz 10, 5-7. 13-16 Asyria biczem Bożym

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

To mówi Pan:
«Ach, ten Asyryjczyk, rózga mego gniewu i bicz w mocy mej zapalczywości! Posyłam go przeciw narodowi bezbożnemu, przykazuję mu o ludzie, na który się zawziąłem: żeby ograbił i złupił doszczętnie, by rzucił go na zdeptanie, jak błoto na ulicach. Lecz on nie tak będzie mniemał i serce jego nie tak pędzie rozumiało; bo w jego umyśle plan zniszczenia i wycięcia w pień narodów bez liku.
Albowiem powie: „Działałem siłą mej ręki i własnym sprytem, bom jest rozumny. Przesunąłem granice narodów i rozgrabiłem ich skarby, a mieszkańców powaliłem jak mocarz. Ręka moja odkryła jakby gniazdo bogactwa narodów. A jak zbierają porzucone jajka, tak ja zagarnąłem całą ziemię; i nie było, kto by zatrzepotał skrzydłem, nikt nie otworzył dzioba, nikt nie pisnął”.
Czy się pyszni siekiera wobec drwala? Czy się wynosi piła ponad tracza? Jak gdyby bicz chciał wywijać tym, który go unosi, i jak gdyby pręt chciał podnosić tego, który nie jest z drewna».
Przeto Pan, Bóg Zastępów, ześle wycieńczenie na jego tuszę. Pod jego świetnym wyglądem rozpali się gorączka, jakby zapłonął ogień.

Ps 94 (93), 5-6. 7-8. 9-10. 14-15 (R.: por. 14a)

Depczą Twój lud, o Panie, *
uciskają Twoje dziedzictwo,
mordują wdowę i przybysza, *
zabijają sieroty.

Mówią: «Pan tego nie widzi, *
nie dostrzega tego Bóg Jakuba».
Zrozumcie to, głupcy w narodzie, *
kiedy zmądrzejecie bezrozumni?

Czy nie usłyszy Ten, który ucho wszczepił, *
Ten, który stworzył oko, nie zobaczy?
Czy nie ukarze Ten, który napomina ludy, *
który ludzi naucza mądrości?

Pan nie odrzuca ludu wybranego.

Pan bowiem nie odpycha swego ludu *
i nie porzuca swojego dziedzictwa.
Sąd zwróci się ku sprawiedliwości, *
pójdą za nią wszyscy ludzie prawego serca.

Mt 11, 25

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

Mt 11, 25-27 Tajemnice królestwa objawione prostaczkom

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Składamy Bóg Zapłać za dzisiejszą składkę remontową.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel. Zapraszamy na Mszę Świętą wszystkich, którzy przyjęli szkaplerz.

W piątek, 20 lipca, minie pięć lat od ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Rzeszowskim i całej naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych.

Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy; Kraska Małgorzata, Kołodziej Genowefa, Jaskuła Małgorzata, Migut Krystyna, Polak Anna.

Różaniec odmawia róża bł. Karoliny.

Trwa peregrynacja figury MB Fatimskiej po naszej parafii. Prosimy, aby po opuszczeniu Zagród figura została przekazana do domów wokół szkoły, następnie od p. Krzyśków była przekazywana tylko jedną strona drogi. Po dotarciu do Markowskich przechodzi na drugą stronę do Kłeczków i wraca w stronę kościoła.

ZAPOWIEDZI.

Piotr Pałka s. Marka i Paulina Pałka (zd Kużdżał) zamieszkali Wysoka.

Patryk Smoleń s. Krzysztofa i Anna Smoleń (zd Skała) c. +Wiesława zamieszkali Wysoka.

Paweł Krzyśko s Romana zam. Wysoka i Gabriela Pisarek c. Krzysztofa zam. Rzeszów.

18 lipca 2018 Środa. Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera

Razem: 119977