Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na misje. Polecamy Panu Bogu trud misjonarze. Módlmy się za naszą parafiankę Kasię Cząbę, która jako wolontariuszka pomaga w Boliwii.

Podejmujmy z pokorą modlitwę o ustanie epidemii.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że w naszej świątyni może przebywać w czasie Mszy Św. 68 osób. Przed wejściem do kościoła będą wystawione kartoniki informujące czy w świątyni są jeszcze wolne miejsca. Prosimy wnosić je do kościoła i zostawiać w wyznaczonym pudełku zaraz za drzwiami. Na ten trudny czas jest wyznaczona dyspensa Ks. Biskupa (pełny tekst w zakładce aktualności) czyli kto nie uczestniczy w Mszy Św. w niedziele i uroczystości ten nie zaciąga grzechu na swoje sumienie. Prosimy, aby z tej dyspensy korzystały osoby starsze, schorowane, obawiające się o swoje zdrowie. Prosimy też, aby osoby z objawami infekcji (kaszel, gorączka, katar) bezwzględnie pozostawały w domu. Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.

Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną. Osoby korzystające z dyspensy zachęcamy do korzystania z programów radia VIA, telewizji TRWAM oraz naszego przekazu internetowego.

Bardzo prosimy w naszym kościele o stosowanie się do zaleceń sanitarnych tj. o noszenie maseczki zakrywającej usta i nos oraz o zachowanie dystansu przy zajmowaniu miejsc w ławkach, przy podchodzeniu do Komunii św. i przy oczekiwaniu na spowiedź.

Przypominamy o możliwości przyjmowania Komunii Św. na rękę. Zachęcamy do tej formy przyjmowania Ciała Pańskiego, która jest zdecydowanie bezpieczniejsza w czasach epidemii.

Odwołujemy dzisiejszą składkę remontową w dotychczasowej formie. Ofiary można składać na tacę w kopercie w tygodniu do skrzynek wystawionych w kościele lub na konto bankowe parafii.

Kościół będzie otwarty od porannej do wieczornej Mszy Św. Zachęcamy do prywatnej adoracji.

Od poniedziałku na tylnych stolikach oraz bocznych ołtarzach zostaną wyłożone kartki na wypominki.

Od przyszłej niedzieli będzie dodatkowa Msza Św. dlatego zmieni się porządek Mszy; 7.00, 9.00, 10.30 i 12. Po południu o 16.00. Przypominamy, że sobotnia Msza Św. wieczorna jest sprawowana w rycie niedzielnym.

Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam; Wesół Jolanta, Siłka Elżbieta, Siłka Anna, Dziubek Elżbieta, Tokarowska Agata.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 20 zł.

Prosimy o pilne śledzenie komunikatów władz państwowych i sanitarnych oraz naszej strony internetowej.

Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci kapłana z naszego dekanatu ks. Tomasza Blicharza duszpasterza LSO. Ksiądz Tomasz głosił w naszej parafii rekolekcje, często spowiadał przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem, był młodym, bardzo gorliwym duszpasterzem. Polecamy ks. Tomasza miłosierdziu Bożemu.

21 października 2020 Środa. Dzień Powszedni

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon