„Chwałą Bogu na wysokościach, a na ziemi i pokój ludziom dobrej woli”. Tymi słowami aniołowie wielbili Boga w Noc Jego Narodzenia.

Czcigodni Parafianie z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego, życzymy Wszystkim pokoju w sercach i waszych rodzinach. Niech we wszystkich ludzkich relacjach nie zabraknie codziennej dobroci, wzajemnej życzliwości i rodzinnego ciepła. Niech świętowanie tajemnicy przyjścia na świat Boga w ludzkim ciele, będzie sposobnością do odnowy wiary i umocnienia nadziei, która pozwali z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Nowy Rok Pański 2023 niech będzie dla Was szczęśliwy i pomyślny. Niech łaskawy Bóg obdarza siłą i wytrwałością, otacza opieką i błogosławi każdego dnia.

Ks. Zbigniew Gargaś

Ks. Ryszard Sowa

Adwentowe oczekiwanie to czas kiedy dni naszego życia powinny być wypełnione intensywniejszą modlitwą. Doskonałą okazją ku temu, była Adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieci i młodzieży naszej parafii, która odbyła się po mszy św. wieczornej w piątek 9 grudnia. Dziękujemy animatorom Ruchu Światło-Życie za jej przygotowanie. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Zuzanny za czuwanie nad całością tego modlitewnego spotkania.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dzieci klas trzecich, przygotowujący się do przyjęcia sakramentu Pokuty i Eucharystii, na Mszy św. o godz. 17.00. otrzymały medaliki Niepokalanej. Tym samym przeżyły kolejny etap w przygotowaniu do dnia swojej pierwszej Komunii Świętej. Życzymy dzieciom, aby noszone z wiarą medaliki Niepokalanej, pomogły im zachować czyste serca .

W dniu 6 grudnia w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry. Czynił dobro bez rozgłosu, chcąc bezinteresownie pomagać innym, nie oczekując nic w zamian. Św. Mikołaj przybył również do naszej wspólnoty parafialnej, aby dzieci i młodzież należącą do grup duszpasterskich obdarzyć upominkami. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za przybycie i prezenty.

Niech św. Mikołaj wstawia się za nami u Pana Boga, abyśmy potrafili czynić dobro i okazywać życzliwość nie tylko 6 grudnia, ale każdego dnia naszego życia.

W niedziele 27 listopada rozpoczęliśmy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny, któremu towarzyszyć będą słowa: "Wierzę w Kościół Chrystusowy".

Czas adwentu przypomina nam o powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów i przygotowuje nas do świąt Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z wielowiekową tradycją oczekiwanie na przyjście Zbawiciela przepełnione jest modlitwą. Codziennie odprawiana jest Mszą Świętą ku czci Najświętszej Maryi Panny, nazywana roratami.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie wszystkich, szczególnie dzieci z lampionami.

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, podczas Mszy św. o godz. 11.00, Ksiądz Proboszcz dokonał uroczystego przyjęcia do Liturgicznej Służby Ołtarza siedmiu chłopców z klas czwartych szkoły podstawowej. Byli to: Ignacy Bazan, Wojciech Kowalski, Aleksy Łyczko, Michał Sokołowski, Maciej Ślęzak, Piotr Ufnal, Przemysław Węglowski. Moment składania ślubowania przez chłopców, był zarówno dla nich samych, ich rodziców, jak i wszystkich zgromadzonych chwilą podniosłą i uroczystą.

Nowo ustanowionym ministrantom gratulujemy i życzymy , aby służba przy Ołtarzu była dla nich źródłem prawdziwej radości oraz umocnieniem w dalszym, wytrwałym i oddanym jej wypełnianiu. Dziękujemy również Rodzicom za wyrażenie zgody na dołączenie swych synów do LSO naszej parafii.

W dniu 9 listopada, licznie zgromadzona wspólnota parafialna pożegnała śp. Zofię Migut, mamę dwóch sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Nazaretanek pochodzących z naszej parafii.

Wieczny odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki wieków. Amen.

W dniu Święta Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, podczas mszy św. o godz. 17.00 zostały pobłogosławione i wręczone modlitewniki dzieciom klas trzecich, które w dniu 21 maja 2023 r. po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. Życzymy dzieciom, aby modlitewniki towarzyszyły im nie tylko w przygotowaniach do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej, ale w codziennej modlitwie i nabożeństwach.

W Uroczystość Wszystkich Świętych Kościół oddaje cześć nielicznej rzeszy anonimowych Świętych, których nie znanym z nazwiska i imienia. Wśród nich są zapewne nasi ojcowie, matki, dzieci, dziadkowie, sąsiedzi, krewni, przyjaciele, dobroczyńczy.

Odwiedzając dziś groby naszych bliskich, modląc się z nich, zapalając znicze i ofiarując im kwiaty wyrażamy wobec nich naszą wdzięczność za wszelkie dobro, jakie stało się naszym udziałem. Pochylając się nad grobami naszych bliskich mamy również okazję do refleksji nad własnym życiem i dążeniem do świętości. Bo cmentarz ma nam wiele do powiedzenia nie tylko o tych, którzy odeszli, ale i o nas samych. Nie tylko o tym co, było ale co jest i co będzie.

Dziękujemy Wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się na mszach świętych przedpołudniowych w naszej świątyni, oraz po południu na Eucharystii w kaplicy cmentarnej i procesji po cmentarzu.

Po dwóch latach przerwy związanej z covid -19 myśliwi z Towarzystwa Myśliwych w Rzeszowie zgromadzili się na mszy św. w kościele w Wysokiej Głogowskiej, aby wraz ze swoim Księdzem Kapelanem wypraszać potrzebne łaski u św. Huberta.

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon