Ksiądz Proboszcz wraz z księdzem Wikarym serdecznie zapraszają do udziału w Drodze Krzyżowej w plenerze z inscenizacją.

W czwartek 14.03.2024 w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Tomasz Mytych.

Módlmy się, aby przeżyte rekolekcje były dla każdego z nas były czasem nawrócenia do Boga oraz odnowy życia z Bogiem.

Program Rekolekcji Parafialnych

Rekolekcje szkolne

17.00 Msza św. z nauką.

Po Mszy św. ok 17.50 Nauka Stanowa dla kobiet, matek.

Rekolekcje szkolne

15. 30 droga krzyżowa dla dzieci

17.00 Droga Krzyżowa i Msza z nauką.

19.30 nauka dla młodzieży.

7.30 Msza św. z nauką.

16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu: Różaniec i rozpoczęcie nowenny w intencji Ojczyzny.

17.00 Msza św. z nauką.

Niedziela

Porządek zwykły. 7.00, 9.00, 11.00, 15.15 Gorzkie Żale i Msza św. na zakończenie rekolekcji.

‎ Popielec jest gestem przypomnienia, ‎ że nic trwałego na tej ziemi nie ma! ‎ Wiemy, że z prochu jesteśmy i w proch się obracamy ‎ ale nadzieję na życie wieczne mamy.

To życie, jak kiedyś nauczał Jezus, ‎ w innej postaci znowu się odrodzi. ‎ Mój wzrok z tęsknotą po przestworzach wodzi. ‎ Czas biegnie jak tkackie czółenko i coraz bliżej do tej chwili, ‎ która nieba nam uchyli.

Więc dziś przed Tobą korzę się. ‎ Ja z prochu proch i błagam Cię ‎ promieniem łaski Twej mi świeć, ‎ W mym sercu skruchę szczerą wznieć.

Popatrz przed siebie i spójrz za siebie, ‎ bo z prochu powstałeś i w proch się zmienisz! ‎ Nie trać więc nadziei, ale wierz, że wkrótce się odmienisz. ‎ O Jezu Zbawicielu mój, kiedy nadejdzie skonanie, ‎ Ty nie opuszczaj mnie, ale przy mnie stój. ‎ Ale póki co, muszę toczyć nieustannie życia bój!

O. Sergiusz Ślęzak

11 lutego na mszy św. o godz. 16.00 odbyło się nabożeństwo w intencji chorych i starszych parafian. Po mszy św. i nabożeństwie eucharystycznym była możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. W okolicznościowy przemówieniu Ksiądz Proboszcz podziękował Seniorom za ich modlitwę i ofiary na świątynię.

W dniu 21 stycznia 2024r. w naszej parafii odbył się wieczór kolęd. Swoje zdolności muzyczne zaprezentowali Żeński Chór Kameralny „Rosarium” pod dyrygenturą pani Patrycji Sumary wraz z zespołem instrumentalnym oraz uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej.

Bardzo dziękujemy za włożony trud, wysiłek i czas w przygotowanie koncertu. Dziękujemy również wszystkim zgromadzonym Parafianom i gościom.

Kościół Katolicki 6 stycznia obchodzi Święto Objawienia Pańskiego, zwane tradycyjnie

Świętem Trzech Króli. Z tej okazji ulicami polskich miast, miasteczek i wsi przemaszerowały barwne pochody. To święto przypomina nam, że Jezus pragnie ukazać się wszystkim ludziom-niezależnie od koloru skóry, pochodzenia, wieku, miejsca zamieszkania czy statusu społecznego.

W tym roku w naszej parafii z inicjatywy księdza Proboszcza Zbigniewa Gargasia, został

Zorganizowany pierwszy taki orszak, który barwnym korowodem przeszedł przez naszą

Miejscowość. Na trasie przemarszu można było zobaczyć sześć scen, aby póżniej oddać hołd wraz z trzema królami Nowonarodzonemu Jezusowi.

21 stycznia 2024, godz 17:00

1. Celestyna i Bronisław Krasoń 60 rocznica