Ap 1, 1-4; 2, 1-5a List do Kościoła w Efezie

Czytanie z Księgi Apokalipsy świętego Jana Apostoła

Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, i wysławszy swojego anioła, oznajmił przezeń za pomocą znaków słudze swojemu Janowi. Ten poświadcza, że słowem Bożym i świadectwem Jezusa Chrystusa jest wszystko, co widział. Błogosławiony, który odczytuje i którzy słuchają słów Proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane, bo chwila jest bliska.
Jan do siedmiu Kościołów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od tego, Który jest, i Który był i Który przychodzi, i od Siedmiu Duchów, które są przed Jego tronem.
Usłyszałem Pana mówiącego do mnie: «Aniołowi Kościoła w Efezie napisz: To mówi Ten, który dzierży w prawicy swej siedem gwiazd, Ten, który się przechadza wśród siedmiu złotych świeczników: „Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość, i to, że złych nie możesz znieść, i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są, i żeś ich uznał za kłamców. Ty masz wytrwałość: i zniosłeś wiele dla imienia mego – niezmordowany.
Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości. Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i pierwsze czyny podejmij”».

Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 (R.: por. Ap 2, 7b)

Co innego grzesznicy: *
są jak plewa, którą wiatr rozmiata.
Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych, *
a droga występnych zaginie.

Zwycięzcy podam owoc z drzewa życia.

Błogosławiony człowiek, który nie idzie za radą występnych,
i nie wchodzi na drogę grzeszników *
i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w prawie Pańskim upodobał sobie *
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.

Zwycięzcy podam owoc z drzewa życia.

On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, *
które wydaje owoc w swoim czasie;
liście jego nie więdną, *
a wszystko, co czyni, jest udane.

J 8, 12b

Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną będzie miał światło życia.

Łk 18, 35-43 Uzdrowienie niewidomego pod Jerychem

Kiedy Jezus zbliżył się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi.
Wtedy zaczął wołać: «Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!» Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: «Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!»
Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie.
A gdy się zbliżył, zapytał go: «Co chcesz, abym ci uczynił?»
Odpowiedział: «Panie, żebym przejrzał».
Jezus mu odrzekł: «Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła».
Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.

Nawiedzenie rodzin przez figurę Matki Bożej Fatimskiej.

W roku 2017 przeżywamy wielki jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Objawienia te związane są z wezwaniem Maryi skierowanym do nas o nawrócenie, modlitwę różańcową i pokój. Orędzie Matki Bożej Fatimskiej skierowane do wszystkich chrześcijan i współczesnego świata pozostaje wciąż aktualne i czeka na swoje wypełnienie. Zawarte jest ono w następujących słowach: Jestem Królową Różańca Świętego. Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła swoje życie, by Boga tak ciężko obrażanego dłużej nie martwiła.

Przesłanie Matki Bożej z Fatimy:

• Nawracajcie się! Przestańcie grzeszyć! Świętymi bądźcie!
  • Módlcie się! Odmawiajcie różaniec!
  • Czyńcie pokutę za swoje grzechy! Umartwiajcie się!

Kolejne, prywatne objawienia sługi Bożej, siostry Łucji, mówią o tym, że ludzie z Niepokalanego Serca Maryi winni czerpać pokój, który Bóg Jej powierzył.

Umiłowani Parafianie! Już od 22 lat w parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Wysokiej Głogowskiej odbywają się nabożeństwa fatimskie. W tych niezwykłych chwilach dziejów Kościoła i świata pragniemy odpowiedzieć Bogu na Jego wołanie o nawrócenie ludzkich serc, udziałem rodzin naszej parafii w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Mam nadzieję, że to Nawiedzenie przyczyni się do pogłębienia życia religijnego w rodzinach oraz przyniesie wiele duchowych owoców.

Jak przyjąć Matkę Bożą w naszych domach?

Przejęcie figury od jednej rodziny do drugiej odbywa się każdego dnia o godz. 18.00. W czasie Nawiedzenia niech towarzyszy nam ufna modlitwa do Matki Bożej Fatimskiej.

Proponowany przebieg nawiedzenia

• Wniesienie figury do domu i ustawienie w przygotowanym miejscu: stół nakryty białym obrusem, księga Pisma Świętego, dwie świece, może być gromnica, kwiaty.
  • Pieśń na przywitanie: O Maryjo witam Cię…
  • Odczytanie Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety (Łk 1,39-56).
  • Odmówienie różańca świętego z rozważaniem tajemnic z danego dnia.
  • Akt zawierzenia rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • Wieczorny pacierz przy figurze:
    • Litania do Niepokalanego Serca Maryi
    • Wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
  • Poranny pacierz przy figurze:
    • Śpiew pieśni „Kiedy ranne wstają zorze”
    • Codzienne modlitwy poranne.
  • Zachęcamy, aby pozostający w domu w dowolnym dla siebie czasie zaśpiewali Godzinki i odmówili różaniec święty z rozważaniem tajemnic z danego dnia.
  • O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Powracający ze szkoły/pracy odmawiają krótką modlitwę sami lub wspólnie przed figurą.

Modlitwa przed przekazaniem figury następnej rodzinie, np. złożenie hołdu ze śpiewem fatimskiej pieśni maryjnej lub odmawiając cząstkę różańca świętego wynosimy figurkę z domu by przekazać ją następnej rodzinie.

Matka Boża Fatimska

Część pierwsza