Iz 10, 5-7. 13-16 Asyria biczem Bożym

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

To mówi Pan:
«Ach, ten Asyryjczyk, rózga mego gniewu i bicz w mocy mej zapalczywości! Posyłam go przeciw narodowi bezbożnemu, przykazuję mu o ludzie, na który się zawziąłem: żeby ograbił i złupił doszczętnie, by rzucił go na zdeptanie, jak błoto na ulicach. Lecz on nie tak będzie mniemał i serce jego nie tak pędzie rozumiało; bo w jego umyśle plan zniszczenia i wycięcia w pień narodów bez liku.
Albowiem powie: „Działałem siłą mej ręki i własnym sprytem, bom jest rozumny. Przesunąłem granice narodów i rozgrabiłem ich skarby, a mieszkańców powaliłem jak mocarz. Ręka moja odkryła jakby gniazdo bogactwa narodów. A jak zbierają porzucone jajka, tak ja zagarnąłem całą ziemię; i nie było, kto by zatrzepotał skrzydłem, nikt nie otworzył dzioba, nikt nie pisnął”.
Czy się pyszni siekiera wobec drwala? Czy się wynosi piła ponad tracza? Jak gdyby bicz chciał wywijać tym, który go unosi, i jak gdyby pręt chciał podnosić tego, który nie jest z drewna».
Przeto Pan, Bóg Zastępów, ześle wycieńczenie na jego tuszę. Pod jego świetnym wyglądem rozpali się gorączka, jakby zapłonął ogień.

Ps 94 (93), 5-6. 7-8. 9-10. 14-15 (R.: por. 14a)

Depczą Twój lud, o Panie, *
uciskają Twoje dziedzictwo,
mordują wdowę i przybysza, *
zabijają sieroty.

Mówią: «Pan tego nie widzi, *
nie dostrzega tego Bóg Jakuba».
Zrozumcie to, głupcy w narodzie, *
kiedy zmądrzejecie bezrozumni?

Czy nie usłyszy Ten, który ucho wszczepił, *
Ten, który stworzył oko, nie zobaczy?
Czy nie ukarze Ten, który napomina ludy, *
który ludzi naucza mądrości?

Pan nie odrzuca ludu wybranego.

Pan bowiem nie odpycha swego ludu *
i nie porzuca swojego dziedzictwa.
Sąd zwróci się ku sprawiedliwości, *
pójdą za nią wszyscy ludzie prawego serca.

Mt 11, 25

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

Mt 11, 25-27 Tajemnice królestwa objawione prostaczkom

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Nawiedzenie rodzin przez figurę Matki Bożej Fatimskiej.

W roku 2017 przeżywamy wielki jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Objawienia te związane są z wezwaniem Maryi skierowanym do nas o nawrócenie, modlitwę różańcową i pokój. Orędzie Matki Bożej Fatimskiej skierowane do wszystkich chrześcijan i współczesnego świata pozostaje wciąż aktualne i czeka na swoje wypełnienie. Zawarte jest ono w następujących słowach: Jestem Królową Różańca Świętego. Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła swoje życie, by Boga tak ciężko obrażanego dłużej nie martwiła.

Przesłanie Matki Bożej z Fatimy:

• Nawracajcie się! Przestańcie grzeszyć! Świętymi bądźcie!
  • Módlcie się! Odmawiajcie różaniec!
  • Czyńcie pokutę za swoje grzechy! Umartwiajcie się!

Kolejne, prywatne objawienia sługi Bożej, siostry Łucji, mówią o tym, że ludzie z Niepokalanego Serca Maryi winni czerpać pokój, który Bóg Jej powierzył.

Umiłowani Parafianie! Już od 22 lat w parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Wysokiej Głogowskiej odbywają się nabożeństwa fatimskie. W tych niezwykłych chwilach dziejów Kościoła i świata pragniemy odpowiedzieć Bogu na Jego wołanie o nawrócenie ludzkich serc, udziałem rodzin naszej parafii w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Mam nadzieję, że to Nawiedzenie przyczyni się do pogłębienia życia religijnego w rodzinach oraz przyniesie wiele duchowych owoców.

Jak przyjąć Matkę Bożą w naszych domach?

Przejęcie figury od jednej rodziny do drugiej odbywa się każdego dnia o godz. 18.00. W czasie Nawiedzenia niech towarzyszy nam ufna modlitwa do Matki Bożej Fatimskiej.

Proponowany przebieg nawiedzenia

• Wniesienie figury do domu i ustawienie w przygotowanym miejscu: stół nakryty białym obrusem, księga Pisma Świętego, dwie świece, może być gromnica, kwiaty.
  • Pieśń na przywitanie: O Maryjo witam Cię…
  • Odczytanie Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety (Łk 1,39-56).
  • Odmówienie różańca świętego z rozważaniem tajemnic z danego dnia.
  • Akt zawierzenia rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • Wieczorny pacierz przy figurze:
    • Litania do Niepokalanego Serca Maryi
    • Wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
  • Poranny pacierz przy figurze:
    • Śpiew pieśni „Kiedy ranne wstają zorze”
    • Codzienne modlitwy poranne.
  • Zachęcamy, aby pozostający w domu w dowolnym dla siebie czasie zaśpiewali Godzinki i odmówili różaniec święty z rozważaniem tajemnic z danego dnia.
  • O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Powracający ze szkoły/pracy odmawiają krótką modlitwę sami lub wspólnie przed figurą.

Modlitwa przed przekazaniem figury następnej rodzinie, np. złożenie hołdu ze śpiewem fatimskiej pieśni maryjnej lub odmawiając cząstkę różańca świętego wynosimy figurkę z domu by przekazać ją następnej rodzinie.

Matka Boża Fatimska

Część pierwsza

Część druga

18 lipca 2018 Środa. Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera