Hbr 4, 12-16 Jezus wielkim arcykapłanem

Czytanie z Listu do Hebrajczyków

Bracia:
Żywe jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca. Nie ma stworzenia, które by było przed Nim niewidzialne, przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek.
Mając więc arcykapłana wielkiego, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trwajmy mocno w wyznawaniu wiary. Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz doświadczonego we wszystkim na nasze podobieństwo, z wyjątkiem grzechu.
Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę dla uzyskania pomocy w stosownej chwili.

Ps 19 (18), 8-9. 10 i 15 (R.: por. J 6, 63)

Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę, *
świadectwo Pana niezawodne, uczy prostaczka mądrości.
Jego słuszne nakazy radują serce, *
jaśnieje przykazanie Pana i olśniewa oczy.

Bojaźń Pana jest szczera i trwa na wieki, *
sądy Pana prawdziwe, a wszystkie razem słuszne.
Niech znajdą uznanie przed Tobą
słowa ust moich i myśli mego serca, *
Panie, moja Opoko i mój Zbawicielu.

Mk 2, 17

Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.
Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.

Mk 2, 13-17 Powołanie Mateusza

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną». On wstał i poszedł za Nim.
Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Było bowiem wielu, którzy szli za Nim. Niektórzy uczeni w Piśmie spośród faryzeuszów widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: «Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?»
Jezus usłyszał to i rzekł do nich: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».

Nawiedzenie rodzin przez figurę Matki Bożej Fatimskiej.

W roku 2017 przeżywamy wielki jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Objawienia te związane są z wezwaniem Maryi skierowanym do nas o nawrócenie, modlitwę różańcową i pokój. Orędzie Matki Bożej Fatimskiej skierowane do wszystkich chrześcijan i współczesnego świata pozostaje wciąż aktualne i czeka na swoje wypełnienie. Zawarte jest ono w następujących słowach: Jestem Królową Różańca Świętego. Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła swoje życie, by Boga tak ciężko obrażanego dłużej nie martwiła.

Przesłanie Matki Bożej z Fatimy:

• Nawracajcie się! Przestańcie grzeszyć! Świętymi bądźcie!
  • Módlcie się! Odmawiajcie różaniec!
  • Czyńcie pokutę za swoje grzechy! Umartwiajcie się!

Kolejne, prywatne objawienia sługi Bożej, siostry Łucji, mówią o tym, że ludzie z Niepokalanego Serca Maryi winni czerpać pokój, który Bóg Jej powierzył.

Umiłowani Parafianie! Już od 22 lat w parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Wysokiej Głogowskiej odbywają się nabożeństwa fatimskie. W tych niezwykłych chwilach dziejów Kościoła i świata pragniemy odpowiedzieć Bogu na Jego wołanie o nawrócenie ludzkich serc, udziałem rodzin naszej parafii w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Mam nadzieję, że to Nawiedzenie przyczyni się do pogłębienia życia religijnego w rodzinach oraz przyniesie wiele duchowych owoców.

Jak przyjąć Matkę Bożą w naszych domach?

Przejęcie figury od jednej rodziny do drugiej odbywa się każdego dnia o godz. 18.00. W czasie Nawiedzenia niech towarzyszy nam ufna modlitwa do Matki Bożej Fatimskiej.

Proponowany przebieg nawiedzenia

• Wniesienie figury do domu i ustawienie w przygotowanym miejscu: stół nakryty białym obrusem, księga Pisma Świętego, dwie świece, może być gromnica, kwiaty.
  • Pieśń na przywitanie: O Maryjo witam Cię…
  • Odczytanie Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety (Łk 1,39-56).
  • Odmówienie różańca świętego z rozważaniem tajemnic z danego dnia.
  • Akt zawierzenia rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • Wieczorny pacierz przy figurze:
    • Litania do Niepokalanego Serca Maryi
    • Wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
  • Poranny pacierz przy figurze:
    • Śpiew pieśni „Kiedy ranne wstają zorze”
    • Codzienne modlitwy poranne.
  • Zachęcamy, aby pozostający w domu w dowolnym dla siebie czasie zaśpiewali Godzinki i odmówili różaniec święty z rozważaniem tajemnic z danego dnia.
  • O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Powracający ze szkoły/pracy odmawiają krótką modlitwę sami lub wspólnie przed figurą.

Modlitwa przed przekazaniem figury następnej rodzinie, np. złożenie hołdu ze śpiewem fatimskiej pieśni maryjnej lub odmawiając cząstkę różańca świętego wynosimy figurkę z domu by przekazać ją następnej rodzinie.

Matka Boża Fatimska

Część pierwsza