Wielki Czwartek to dzień, w którym Pan Jezus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo. Przekazał nam również nowe przykazanie miłości - „Miłujcie się wzajemnie, jak Ja Was umiłowałem”. Na zakończenie uroczystej Mszy świętej Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Kaplicy Adoracji - Ciemnicy.

W dniu 24 marca 2024 roku o godzinie 18:00 w naszej parafii zostało przedstawione Misterium Męki Pańskiej

Pomysłodawcą tego wzruszającego wydarzenia był ks. Proboszcz Zbigniew Gargaś wraz z ks. Wikariuszem Piotrem Stawaszem. W aktorów wcielili się: młodzież z OAZY, parafianie oraz zaproszeni goście. Bardzo dziękujemy za piękną oprawę muzyczną chórowi parafialnemu „Rosarium”. Nie można zapomnieć o pięknych strojach uszytych przez panią Annę Szczygieł i panią Annę Jaskułę. Dziękujemy panu Łukaszowi Wiszowi za użyczenie i obsługę lawet, a także Zuzannie Guz za przygotowanie scenariusza. Dziękujemy wszystkim, którzy choć małym wkładem przyczynili się do tego pięknego wydarzenia, a w sposób szczególny Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zadbali o nasze bezpieczeństwo. Dziękujemy za liczną obecność i mamy nadzieję, że takie przedsięwzięcie wpisze się w tradycje naszej parafii.

Fot. Robert Kubas

Niedziela Palmowa, zwana również Niedzielą Męki Pańskiej łączy w sobie zarówno upamiętnienie uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, jak i uprzedza to, co się będzie działo w Wielkim Tygodniu, czyli wprowadza nas w tajemnicę męki i śmierci Chrystusa.

W tym dniu w naszej świątyni, podczas każdej mszy św. święciliśmy palmy, a mszę św. o godz. 11.00 poprzedziła uroczysta procesja z palmami. Podczas tej Eucharystii mogliśmy usłyszeć Mękę Pańską w wykonaniu parafialnego chóru „Rosarium” oraz księdza proboszcza.

W dniach 14-17 marca 2024 roku w naszej parafii odbyły się rekolekcje parafialne. Pomogły nam one otworzyć serce na Miłość Bożą oraz lepiej przeżyć okres Wielkiego Postu. Serdecznie dziękujemy księdzu Tomaszowi Mytych za tak owocny czas.

Ksiądz Proboszcz wraz z księdzem Wikarym serdecznie zapraszają do udziału w Drodze Krzyżowej w plenerze z inscenizacją.

W czwartek 14.03.2024 w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Tomasz Mytych.

Módlmy się, aby przeżyte rekolekcje były dla każdego z nas były czasem nawrócenia do Boga oraz odnowy życia z Bogiem.

Program Rekolekcji Parafialnych

Rekolekcje szkolne

17.00 Msza św. z nauką.

Po Mszy św. ok 17.50 Nauka Stanowa dla kobiet, matek.

Rekolekcje szkolne

15. 30 droga krzyżowa dla dzieci

17.00 Droga Krzyżowa i Msza z nauką.

19.30 nauka dla młodzieży.

7.30 Msza św. z nauką.

16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu: Różaniec i rozpoczęcie nowenny w intencji Ojczyzny.

17.00 Msza św. z nauką.

Niedziela

Porządek zwykły. 7.00, 9.00, 11.00, 15.15 Gorzkie Żale i Msza św. na zakończenie rekolekcji.

‎ Popielec jest gestem przypomnienia, ‎ że nic trwałego na tej ziemi nie ma! ‎ Wiemy, że z prochu jesteśmy i w proch się obracamy ‎ ale nadzieję na życie wieczne mamy.

To życie, jak kiedyś nauczał Jezus, ‎ w innej postaci znowu się odrodzi. ‎ Mój wzrok z tęsknotą po przestworzach wodzi. ‎ Czas biegnie jak tkackie czółenko i coraz bliżej do tej chwili, ‎ która nieba nam uchyli.

Więc dziś przed Tobą korzę się. ‎ Ja z prochu proch i błagam Cię ‎ promieniem łaski Twej mi świeć, ‎ W mym sercu skruchę szczerą wznieć.

Popatrz przed siebie i spójrz za siebie, ‎ bo z prochu powstałeś i w proch się zmienisz! ‎ Nie trać więc nadziei, ale wierz, że wkrótce się odmienisz. ‎ O Jezu Zbawicielu mój, kiedy nadejdzie skonanie, ‎ Ty nie opuszczaj mnie, ale przy mnie stój. ‎ Ale póki co, muszę toczyć nieustannie życia bój!

O. Sergiusz Ślęzak

11 lutego na mszy św. o godz. 16.00 odbyło się nabożeństwo w intencji chorych i starszych parafian. Po mszy św. i nabożeństwie eucharystycznym była możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. W okolicznościowy przemówieniu Ksiądz Proboszcz podziękował Seniorom za ich modlitwę i ofiary na świątynię.

W dniu 21 stycznia 2024r. w naszej parafii odbył się wieczór kolęd. Swoje zdolności muzyczne zaprezentowali Żeński Chór Kameralny „Rosarium” pod dyrygenturą pani Patrycji Sumary wraz z zespołem instrumentalnym oraz uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej.

Bardzo dziękujemy za włożony trud, wysiłek i czas w przygotowanie koncertu. Dziękujemy również wszystkim zgromadzonym Parafianom i gościom.

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon